Vyšší odborná škola sociální a teologická – DORKAS

Blažejské náměstí 9, Olomouc

Ubytování studentek a studentů vysokých škol

Vyšší odborná škola sociální a teologická – Dorkas poskytuje na základě Smlouvy o ubytování studentkám/studentům vyšších odborných škol a vysokých škol ubytování na Studentské koleji Dorkas. Ve vztahu ke studentům vysokých škol má kolej statut doplňkové činnosti školy v oblasti ubytovacích služeb.

Studentská kolej je součástí školní budovy na Blažejském náměstí 9 v Olomouci. Ve všech prostorách studentské koleje se lze připojit k internetu prostřednictvím Wi-Fi sítě.

Studentky/studenti mohou být ubytovaní na studentské koleji jen na základě ubytovacího řízení, které se provádí podle Směrnice ředitele školy o ubytovacím řízení. Ubytování je primárně nabízeno studentům vyšších odborných škol.  Nabídka ubytování studentů/studentek vysokých škol byla pozastavena a bude obnovena v případě volných kapacit kolem 15. září. Termíny pro podávání přihlášek do ubytovacího řízení budou zveřejněny na této stránce.

Ubytovací řízení se provádí na základě písemné Přihlášky podané studentem. Podáním přihlášky studentka/student přijímá podmínky ubytování a závazky s ním spojené tak, jak je upravuje Smlouva o ubytování a Domovní řád studentské koleje Dorkas.

Smlouva o ubytování mezi školou a studentkou/studentem se uzavírá na dobu celého školního roku (10 měsíců), případně na celý zbytek školního roku, je-li uzavřena později než 1. září.  Studentka/student je povinen před uzavřením Smlouvy o ubytování doložit potvrzení o studiu VŠ.

Podmínkou pro ubytování studentky/studenta na koleji je uzavření Smlouvy o ubytování a úhrada ubytovací jistiny ve výši 2500,- Kč.

Pro školní rok 2017/2018 jsou měsíční poplatky za ubytování pro studenty vysokých škol stanoveny takto:

  • 1 ubytovaná osoba v pokoji – 2 600,- Kč
  • 2 ubytované osoby v pokoji – 2 400,- Kč
  • 3 ubytované osoby v pokoji – 2 200,- Kč
  • 4 a více ubytovaných osob v pokoji – 2 000,- Kč

V případě zájmu o ubytování na studentské koleji Dorkas kontaktujte hospodářku školy, paní Martu Pípalovou: tel.: 585 208 811, mobil: 731 133 912, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ceník poplatků spojených s ubytováním