Vyšší odborná škola sociální a teologická – DORKAS

Blažejské náměstí 9, Olomouc

Ubytování studentek a studentů vysokých škol

Vyšší odborná škola sociální a teologická – Dorkas poskytuje na základě Smlouvy o ubytování studentkám/studentům vyšších odborných škol a vysokých škol ubytování na Studentské koleji Dorkas. Ve vztahu ke studentům vysokých škol má kolej statut doplňkové činnosti školy v oblasti ubytovacích služeb.

Studentská kolej je součástí školní budovy na Blažejském náměstí 9 v Olomouci. Ve všech prostorách studentské koleje se lze připojit k internetu prostřednictvím Wi-Fi sítě.

Studentky/studenti mohou být ubytovaní na studentské koleji jen na základě ubytovacího řízení, které se provádí podle Směrnice ředitele školy o ubytovacím řízení. Ubytování je primárně nabízeno studentům vyšších odborných škol. Od 17. září 2018 mohou žádat  o ubytování i studenti vysokých škol.

Ubytovací řízení se provádí na základě písemné Přihlášky podané studentem. Podáním přihlášky studentka/student přijímá podmínky ubytování a závazky s ním spojené tak, jak je upravuje Smlouva o ubytování a Domovní řád studentské koleje Dorkas.

Smlouva o ubytování mezi školou a studentkou/studentem se uzavírá na dobu celého školního roku (10 měsíců), případně na celý zbytek školního roku, je-li uzavřena později než 1. září.  Studentka/student je povinen před uzavřením Smlouvy o ubytování doložit potvrzení o studiu VŠ.

Podmínkou pro ubytování studentky/studenta na koleji je uzavření Smlouvy o ubytování a úhrada ubytovací jistiny ve výši 2500 Kč.

Pro školní rok 2018/2019 jsou měsíční poplatky za ubytování pro studenty vysokých škol stanoveny takto:

  • jednolůžkový modernizovaný pokoj – 3 000 Kč
  • 1 ubytovaná osoba v pokoji – 2 600 Kč
  • 2 ubytované osoby v pokoji – 2 400 Kč
  • 3 ubytované osoby v pokoji – 2 200 Kč
  • 4 a více ubytovaných osob v pokoji – 2 000 Kč

V případě zájmu o ubytování na studentské koleji Dorkas kontaktujte hospodářku školy, paní Martu Pípalovou: tel.:  581 033 106, 585 208 811, mobil: 731 133 912, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ceník poplatků spojených s ubytováním